Megjelent az Odyssey, mely egy újragondolt greatest hits-album, és az egyik leghíresebb brit fiúbanda történelmébe kalauzolja a hallgatóit. 27 dalt tartalmaz, ami három évtizedet ölel fel a banda első albumától (Take that and Party) napjainkig. A lemez olyan vendégelőadók közreműködésével készült, mint például a Boyz II Men vagy Barry Gibb, a legendás Bee Gees alapítótagja, és három vadonatúj dal is szerepel rajta, folytatván az eddigi egyik legnagyobb britpop-banda történetét.

Az Odyssey egyszerre ünnepli a Take That múltját és jelenét egy érzelmekkel teli utazással a banda életútján keresztül. “A történet, ha belegondolsz – mondta Howard – elég őrült.”
„El akartuk mesélni a banda történetét, – mondta Mark – azt, hogy mi történt velünk. Hogyha csak egy Take That albumot veszel valaha, akkor ez legyen az.”
A 2 CD-s album egy válogatás a legnagyobb slágereikből és klasszikusok újragondolásokból. „Néhányat újradolgoztunk anélkül, hogy az eredeti hangulatukat meghamisítottuk volna” – mondta Gary. „– Tisztelettel kell bánni a dalokkal, de ugyanakkor hagyni kell, hogy a kreativitás szárnyaljon és valami újat alkosson.”
Jelenleg Gary Barlow, Howard Donald és Mark Owen alkotják a Take Thatet. 1989-ben 5-tagú bandaként indulva, azonnali sikerben volt részük, az első két albumuk a toplisták élére repítette őket, míg a harmadik albumuk 11 országban uralta a listák csúcsát. A Robbie Williams távozása utáni szünetet követően 2005-ben alakult újra a csapat, szintén egy toplistás album kiadásával. Időtállóságuk és hihetetlenül jó zenéik juttatták el a Take Thatet a brit zene csúcsára és az Odyssey-vel ünneplik helyüket a világ legnagyobb bandái között.