Az UNESCO 2011. évi közgyűlésének határozata alapján 2012-től ünnepeljük a rádiózás világnapját arra emlékezve, hogy 1946-ban az ENSZ ezen a napon határozott saját rádiójának létrehozásáról. Az ENSZ célja a világnappal, hogy felhívja a figyelmet a rádió fontosságára, arra a tömegkommunikációs eszközre, amely a legszélesebb tömegekhez képes eljutni.

A mozgalom arra biztatja a műsorszolgáltatókat, a rádióhálózatokat, a közösségi rádiókat, hogy segítsék az információhoz való hozzáférést.

A rádióműsorok azonban csak a műsorszórás révén válhatnak és válhattak elérhetővé a tömegek számára.
A műsorszórás a korai időkben, hasonlóan a postához és a távbeszélőhöz, állami monopólium volt, Magyarországon a Magyar Királyi Posta szolgáltatta a műszaki hátteret, a műsorszóró berendezéseket és a jól képzett személyzetet.

Az UNESCO folyamatosan tölti fel youtube csatornájára a világ különböző pontjáról érkező, rádiózással kapcsolatos üzeneteket!

Fotó: Pixabay

Ezek a legismertebb karácsonyi dalok

Fiatal kea papagáj érkezett a Szegedi Vadasparkba

37 éve ért véget a Guns'n Roses első nagy turnéja

A Kolozsvári Állami Magyar Színházban ad koncertet Hobo

Billy Idol közelebb került az Oscar-díjhoz

Brian May-t „izgatja” egy Queen-hologram show lehetősége

„Tíz éven át vezettem a „Ki dobja fel a talpát legközelebb” listát. Rendkívül csalódott voltam, amikor elvesztettem az előséget” – Keith Richards 82!

Rod Stewart nem tolerálja a durva rajongókat

Ma lenne 81 éves a magyar labdarúgás történetének egyik legkiválóbb gólszerzője

A „Bohemian Rhapsody” ismét zenetörténelmet írt

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő