A Magyar Rádiózás Napját 1925 óta minden évben december 1-jén, tartják, azon a napon, amikor elindult a folyamatos magyar rádiósugárzás. Az első kísérleti adásokat azonban már 1923-ben megkezdte a Magyar Királyi Posta, így idén százegy éves a magyar rádiózás.

A magyar rádiózás napját 1925 óta minden évben december 1-jén, a folyamatos magyar rádiósugárzás évfordulóján tartják.
A rendszeres rádióadás indulását jogilag az 1925. november 10-én kiadott rádiórendelet szolgáltatta. A rádióadás technikai hátterét – erősítőket, stúdiókat és az adóállomások műszaki berendezéseit –  a Magyar Királyi Posta biztosította, a műsorokat a Telefonhírmondó Részvénytársaság készítette.
1925. december 1-jén délután 5 órakor felavatták a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt.-t.
Még azon a napon, este 8 órakor elindulhatott a folyamatos rádiós műsorsugárzás – avatóünnepséggel, majd hangversennyel – írja a Wikipédia.

Fotó: Getty Images

Múzeumba kerül Ozzy Osbourne legendás trónja

63 évvel ezelőtt, egy hotelszobában megszületett a Beatles egyik legnagyobb slágere

Az egekbe szöktek a jegyárak a lehetséges Messi-Ronaldo negyeddöntőre

17 éve Michael Jackson nélkül

42 éves lett Prince Oscar- és Grammy-díjas mesterműve

A KISS visszarepít bennünket az MTV Unplugged korszakába

43 éve a Police utolsó albumával vezette a brit slágerlistát

Megvannak a foci VB újabb csoport-továbbjutói

Életrajzi film készül Marlene Dietrichről

Egyórás áramszünet szakította félbe az Iron Maiden párizsi koncertjét

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő