Az óriáskép darabjaira Dubaiban lehet licitálni, a befolyt összeggel az alkotást készítő művész a világ legszegényebb országainak gyerekeit szeretné támogatni.

A “Journey of Humanity” ( az emberiség útja) című kép festője, Sasha Jafri. Az 1500 négyzetméteres festményt hetven darabra osztották, a kisebb képeket bekeretezték és a következő két évben lehet rájuk licitálni.
A színes, különböző méretű műalkotásokat a dubai Atlantis luxusszállodában mutatták be, ahol Sasha Jafri dolgozott a két futballpálya méretű festményén, miközben a szállodát a karantén miatt lezárták.

A cél, hogy 30 millió dollárt gyűjtsenek össze a képek eladásából, az összeggel pedig a világ legszegényebb országaiban élő gyerekek egészségügyi ellátását és oktatását szeretnék támogatni.
„Nem szeretném, ha ez egy elszigetelt kezdeményezés maradna, Valóban szeretném, ha megváltoztatnánk a világot, Ennek az egyik legegyszerűbb módja, ha biztosítjuk az internet elérést a Föld legszegényebb országaiban is ” – mondta a Dubajban alkotó brit festőművész.

A mostani óriásfestményen Sasha Jafri hat hónapon át, napi 18-20 órát dolgozott. A létrehozásához 5000 liternyi festéket vitt fel a vászonra,300 rétegben, a munka során 1000 ecsetet használt. Gyerekek a világ több mint 140 országából kapcsolódtak be a festmény elkészítésébe azzal, hogy elküldték a rajzaikat Jafrinak, aki tavaly szeptemberben fejezte be a művet. A festmény hivatalosan is bekerült a Guinness rekordok közé.

Sir Elton John 2023-ra halasztotta az európai turnéját

Ma ünnepeljük a Béke Nemzetközi Napját

"Még korai új Metallica albumról beszélni"

A korona és a Ted Lasso vitte el a fő díjakat az Emmy-gálán

A héten négy estén át mozizhat a közönség a Bazilika előtt

Elkezdődött a Notre-Dame restaurálása

Szászhúszezer éves múltra nyúlhat vissza a ruhakészítés

Így szól a „Hellraiser” Ozzy Osbourne és Lemmy Kilmister előadásában

Christo tervei alapján becsomagolták a Diadalívet Párizsban

Két óra alatt félmillió példány fogyott: a Guns N' Roses 30 éve dobta piacra ikonikus albumait

További hírek

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Vas Maya

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Retro Rádió

Most szól:

  • Következő