1873. november 17-én egyesült Pest, Buda és Óbuda. Budapest Főváros Közgyűlése 1991. március 21-i döntése értelmében pedig ez a nap lett a főváros ünnepnapja.

A 147. évfordulót azonban a koronavírus-járvány miatt nem ünnepelhetjük teljesen felhőtlenül, de még így is vár ránk néhány izgalmas program!
Ma jelenik meg a 100 szóban Budapest idei pályázatának eredménye – a beküldött történetek legfeljebb 100 szóból állhattak és valamilyen módon Budapestről kellett szólniuk. (Janecskó Katalin Fekete opálüveg című története nyert az idei pályázaton, második helyen Geréb János Hétköznapi történet című írása, a harmadik helyen pedig Dizseri Barnabás A Jánosban című műve végzett.)
A legjobb írások napvilágot látnak egy POKET kiskönyvben is.
A november 17-i eredményhirdetést most egy kiállítás is kíséri a Városháza Parkban, ahol a legjobb 12+1 történetet óriásplakátokon lehet végigpörgetni. November 18-án délután pedig élő közvetítésen is végigjárhatják az érdeklődők a köztéri installációkat. Nyáry Krisztián író Faix Csabával, a Budapest Brand Nonprofit Zrt. vezérigazgatójaval mutatja be az óriásplakátokat, az antologikus palánksort – írja az MTI.
A Budapesti Fesztiválzenekar évek óta ad hagyományosan ünnepi koncerteket Budapest születésnapja alkalmából (idén csak online).
Az idei három koncertet élő közvetítésben lehet ma este követni az Akvárium Klubból, a BFZ honlapján és YouTube-csatornáján, illetve az Énbudapestem Facebook oldalain.
Budapest napján egy kicsit nosztalgiázunk is, így festett a fővárosunk anno:
Forrás: Retro Rádió, facebook.com/Enbudapestem
Fotó: Getty Images