Mozgókép-díjas alkotásokkal és sokszínű, a magyar animáció elmúlt 111 évének terméséből válogatott mozifilmekkel, sorozatokkal és rövidfilmekkel készülnek a szervezők az első Filmio Fesztiválra, amelynek alkalmából hatvan alkotás lesz elérhető ingyenesen egész júniusban a Filmio platformján.

A hetente megújuló kínálatban laptopon, okostévén vagy okostelefonon is megtekinthető lesz felújított képpel és hanggal többek közt az Oscar-díjas A légy, a cannes-i Arany Pálma díjat 1977-ben elnyert Küzdők, valamint a legújabb sorozatok közül a Puskás Öcsi és barátai, valamint a Janó Manó is.
A közelgő MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál alkalmából a magyar filmszakma éves seregszemléjén az elmúlt években nagy sikerrel vetített, valamint díjazott alkotások közül is ingyen válogathatnak majd a Filmio nézői – áll a Nemzeti Filmintézet közleményében.

A fesztivál kínálatában szerepel egyebek mellett Vecsei H. Miklós és Nagy Katica főszereplésével a Semmelweis, Bezerédi Zoltánnal és Szabó-Kimmel Tamással a Lefkovicsék gyászolnak, de meg lehet nézni az 1980-as években játszódó retró krimit, a Nyugati nyaralást is Mészáros Mátéval és Pokorny Liával, vagy a Hosszú Katinkáról forgatott, Pálinkás Norbert rendezte Katinka című filmet is.

Bekerült a programba Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta rendezőpáros első mozifilmje a Műanyag égbolt, valamint Gauder Áron, az indián teremtéstörténetet elmesélő egész estés animációs filmje, a Kojot négy lelke is.

A Filmio hétről hétre bővülő kínálata átfogó válogatás a magyar film több mint 120 évének alkotásaiból. A több mint 1000 film számos darabja időről időre ingyen is érhető.

Forrás: MTI

Fotó: Pixabay

10 album, amely 2025-ben 50 éves

Parkinson-kóros az A-ha frontembere

Rick Astley átlépte az egymilliárdos határt

Ian Paice a paksi Gastroblues Fesztivál sztárfellépője

Fliegauf Bence alkotása is meghívást kapott a Karlovy Vary-i filmfesztiválra

Elindult Lionel Richie turnéja

Ha ma még nem ölelte meg a macskáját - tegye meg!

41 éves lett az album, ami feltette Bruce Springsteent a világ zenei térképére

Elvis Presley 69 éve nagyot triplázott

55 éves lett a „Deep Purple in Rock”

A hamarosan Budapestre érkező Santana új együttműködése gyógyír a szívfájdalomra

További hírek

Dévényi Tibor

Abaházi Csaba

Vágó Piros

Lovász László

Bochkor Gábor

Jurásek Balázs

Nyerges Izabella

Várkonyi Attila

Dénes Tamás

Leirer Timi

B. Tóth László

Best FM

Most szól:

  • Következő