87 éves korában elhunyt Larry King – jelentette be szombaton az Ora TV, amelynek a legendás műsorvezető társalapítója volt.

Larry Kinget kórházban érte a halál, hosszas betegség után – erősítette meg a hírt King családja, de a pontos okot nem tették közzé. Bár számtalan súlyos betegsége volt, a műsorvezető január 2-án koronavírussal került kórházba, és komoly alapbetegségei miatt a kór hamar ledöntötte, lélegeztetőgépre volt szüksége.
Több mint 60 éves karrierrel a háta mögött Larry Kingre a nézői és a hallgatói az interjúk mestereként emlékeznek majd, akinek mindig sikerült elérnie, hogy a beszélgetőpartnerei teljesen megnyíljanak – függetlenül attól hogy hétköznapi emberek voltak vagy hírességek.
A legendás műsorvezető szakmai útja, az 50-es években, Floridában, helyi újságíróként és riporterkén indult, az ismertséget a 70-es években vezetett rádiós műsorai hozták meg a számára. „USA Today”-ben 20 éven át volt saját rovata, amit az olvasók imádtak. Az igazi hírnevet azonban a CNN-en futó, „Larry King Live” című műsor hozta meg a számára, amelyet King 1985-től, 25 éven át vezetett. A műsorban az amerikai az politikai, társadalmi és kulturális élet színe-java megfordult az évek során. A „Larry King Live” a Guinnness rekordok könyvébe is bekerült, mint a leghosszabb ideig, ugyanazon a csatornán, ugyanabban az időpontban, ugyanazzal a műsorvezetővel futó televíziós műsor.
2012-ben King az Ora TV produkciós társaság társalapítója lett, és természetesen a show-műsorátát is átköltöztette az Ora csatornájára, „Larry King Now” címen. Egy évvel később az RT Amerika megállapodást kötött az Ora TV-vel a Show jogaira, de ekkor Larry King azt mondta „inkább szeretek kérdéseket feltenni a hatalmon lévőknek, minthogy a nevükben beszéljek”. Aattól fogva a „Larry King Now”-t podcast formájban folytatta. Az RT America csatornáján pedig a „Politicking” című műsort vezette.
Larry King munkáját pályája során számtalan díjjal jutalmazták, számára azonban a 2011-es Emmy-díj volt a legértékesebb, amellyel egész munkásságát és a televíziós újságírásért tett erőfeszítéseit ismerte el a szakma.
„Büszke vagyok, hogy ebben a szakmában dolgozom, nem tudom elhagyni a pályát, képtelen voltam nyugdíjba menni. Így van ez, amikor a kollégáid elismerését élvezed, azokét az emberekét, akikkel közös a szakmátok. Nincsen ennél jobb dolog” – mondta a műsorvezető.
Különböző adatok szerint Larry King a pályája során 50-60 ezer interjút készített. Beszélgetett többek közt Martin Luther Kinggel, Margaret Thacherrel, Nelson Mandelával, Frank Sinatrával, Marlon Brandóval, Mike Tysonnal, Stevie Wonderrel, Paul McCartney-val, Richard Nixonnal indulva, az összes következő amerikai elnök is az interjúalanya volt, csakúgy, mint Mihail Gorbacsov, sőt Vlagyimir Putyin is.
Fotó: Greg Doherty/Getty Images