Több kutatás is arról tanúskodik, hogy az optimista emberek tovább élnek, mint pesszimista társaik, emellett kevésbé fogékonyak a krónikus betegségekre. Most viszont az is kiderült, hogy a pozitív életszemlélettel járó mélyebb és teljes értékű alvás a „felelős” a jó egészségért.

Minden mindennel összefügg: ha pozitívan szemléljük a világot, jobban alszunk, ha jól alszunk egészségesebbek és hosszabb életűek leszünk – erre a magállapításra jutott bécsi Orvostudományi Egyetem, a MedUni epidemiológiai és neurológiai tanszékének közös alváskutatása. A kísérletet, amelynek eredményeit most publikálták, még 2017-ben végezték, 1004 önkéntessel.
A kísérlet során, amelyben az alvást, többek közt az alanyok munkakörnyezetét és az elalvás előtti tevékenységét is figyelembe véve vizsgálták, a szakemberek arra a megállapításra jutottak, hogy az álmatlanság, illetve gyakori felriadások, alvási nehézségek 70 százalékkal alacsonyabbak az optimista szemléletű embereknél. És nagy részben éppen ez – a teljes értékű alvás – biztosítja számukra a hosszabb és egészségesebb életet.
“A kutatásunkkal arra az eredményre jutottunk, hogy az optimista emberek többet sportolnak, kevesebbet dohányoznak, és egészségesebben étkeznek. Ezen kívül jobb a problémamegoldó képességük és kevesebbet stresszelnek váratlan helyzetekben. Mindezek a tényezők pedig hozzájárulnak a teljes értékű és pihentetőbb alváshoz” – mondta a kutatás egyik vezetője, Jacob Weitzer