A nyolcvanas évek popzenéje az, amely a leginkább oldja a stresszt. Emellett, mivel pozitív, nosztalgikus érzést kelt, remek vérnyomáscsökkentő hatása van is van.

A török “Vera ” klinika szakemberei a zene, a stressz és a kopaszodás közti összefüggést kutatva jutottak arra a megállapításra, hogy a nyolcvanas évek popzenéje a legmegnyugtatóbb és a leghatékonyabb stresszoldó.
A tanulmány kimutatta azt is, hogy a kilencvenes évek popzenéje szintén nyugtatóan hat az emberekre. A stresszoldó zenék sorában meglepő módon ott vannak a Black Sabbath dalai is.
Az „ellenjavallat” a techno, a dubstep és a hetvenes évek rockzenéje. Ezek ugyanis pontosan az ellenkező hatást érik el: magas vérnyomást és ezzel stressz-szint növekedését idéznek elő.
A felmérésben 1540-en vettek részt. Az alanyoknak a vizsgálat előtt néhány logikai tesztet kellett megoldaniuk, hogy ezzel stresszhelyzetbe hozzák őket. Ezután speciális műszerekkel mérték a vérnyomásukat illetve a pulzusukat, miközben különböző zenét kellett hallgatniuk.
Az eredmények meglepőnek tűnhetnek, de a nyolcvanas évek zenéje optimizmust áraszt, sőt ünnepi hangulatba hoz, és ezzel stimulálja az endorfin és szterotonin termelését, amelyek megnyugtatnak és fokozzák a boldogságérzetet. A „dühös” zene, mint a heavy metal pedig az érzelmek tisztázásában és segít, ami szintén oldja a feszültséget és boldogabbá tesz – magyarázta a kutatást végző klinika munkatársa.