Tudományosan is alátámasztották, hogy jól teszi, aki alig várja, hogy a koronavírus miatti korlátozások feloldása után útra keljen.

A Washington State University szakértőinek kutatása rámutatott arra, hogy azok az emberek, akik gyakran utaznak, boldogabbak azoknál, akik soha nem kelnek útra – írja Medical Express.
Az egyetem professzora, Chun-Chu (Bamboo) Chen olyan felmérést végzett, amely segít megállapítani, egyesek miért utaznak sokkal többet másoknál és hogy az utazás, illetve a turistáskodás hatással van-e a közérzetükre. A kutatásból kiderült az is, hogy akik gyakrabban kísérik figyelemmel az utazásokkal, idegenforgalommal kapcsolatos információkat, híreket és ezeket rendszeresen meg is beszélik a barátaikkal, ismerőseikkel, sokkal többször járnak nyaralni, üdülni, mint azok, akiket nem foglalkoztat a gondolat, hogy hová utazzanak legközelebb.
A felmérésben résztvevők közül, azok, aki többször utaznak 150 kilométernél messzebb az otthonuktól, 7 százalékkal boldogabbak azoknál, akik inkább otthon maradnak, vagy csak ritkán utaznak el.
“A munka a családi élet és a barátok befolyásolják leginkább a közérzetet, ugyanakkor az utazási élmények, tapasztalatok kisebb, de igen fontos hatással bírnak annak megállapításánál, mennyire érezzük boldognak magunkat” – mondta Chen.